W niektórych miejscach pracy warunki są szczególnie trudne. Wysoka temperatura panująca w drukarni negatywnie wpływa na samopoczucie pracowników oraz na jakość realizowanych procesów. Zakłócona równowaga w poziomie wilgotności może spowodować usterki w druku offsetowym, cyfrowym lub innym. Aby im zapobiec, należy zadbać o właściwe chłodzenie, regulację temperatury i odpowiednią wilgotność powietrza.
Nawilżanie powietrza w drukarni pomaga utrzymać optymalne właściwości papieru, tektury i innych produktów na bazie celulozy. Dla uzyskania najlepszych rezultatów druku wskazana jest temperatura powietrza na poziomie 20-21°C i jego wilgotność w zakresie od 50% do 55%.
Skutki złego nawilżania
Zbyt suche powietrze w pomieszczeniach, w których się żyje lub pracuje, ma negatywne skutki dla samopoczucia. Jednak szczególnie w drukarni ważne jest odpowiednie nawilżenie i utrzymanie go na stałym poziomie przez cały rok. Osiągnięcie takiego efektu nie byłoby możliwe bez zastosowania zaawansowanych, profesjonalnych technologii, takich jak systemy wysokociśnieniowego nawilżania powietrza MHP ze stacjami uzdatniania wody.
Dzięki temu, że istnieje wiele rozwiązań dedykowanych dla przemysłu, wybór i montaż właściwego dla Twojej drukarni nie sprawi specjalistom większych trudności.
Zalety nawilżania powietrza
Wśród najważniejszych zalet nawilżania powietrza znajdują się:
- mniejsza ilość kurzu i pyłów,
- redukcja liczby wyładowań elektrostatycznych,
- możliwość przestrzegania rygorów technologicznych i jakościowych wymaganych prawem,
- mniejsze straty produkcyjne.
W przypadku drukarni równie istotne jest utrzymanie odpowiedniej wilgotności materiałów potrzebnych do produkcji.
Obieg wody w drukarni
Okazuje się, że instalacja nowoczesnego systemu nawilżającego w drukarni może być ekonomicznym rozwiązaniem. Woda, która jest wytwarzana w tym procesie, jest uzdatniana, a zatem nadaje się do dalszego wykorzystania. Może posłużyć do zasilania maszyn poligraficznych. Uzdatniona woda pozwoli Ci usprawnić realizowane procesy drukowania, a także uchronić przed awariami.
Najnowsze komentarze