Woda posiada wiele zbawiennych właściwości. Ochładza, nawilża i orzeźwia. W zakładach przemysłowych może być wykorzystywana do stworzenia optymalnego środowiska pracy, wpływając na redukcję zapylenia. Wytwarzanie mgły wodnej z użyciem specjalnych dysz składa się na profesjonalny system nawilżania, będący nieodzownym elementem instalacji hal, magazynów i różnego rodzaju obiektów produkcyjnych.
Na czym polega redukcja zapylenia?
Jednym z najbardziej efektywnych, a zarazem niedrogich w zakupie i montażu systemów redukcji zapylenia, jest system nawilżania powietrza SYNAPO. Cząsteczki wody, wypuszczanej pod wysokim ciśnieniem w postaci pary, łączą się w powietrzu z drobinkami kurzu i przyspieszają jego opadanie na podłogę. Filtracja powietrza tym sposobem jest skuteczna i niesie szereg korzyści. Oprócz redukcji zapylenia ma miejsce zmniejszenie temperatury otoczenia i ryzyka wyładowań elektrostatycznych, mogących prowadzić do pożaru. Nawilżanie wysokociśnieniowe poprawia komfort i bezpieczeństwo pracy oraz wpływa na lepszą wydajność pracowników i ich samopoczucie. Redukcja zapylenia ogranicza możliwość wystąpienia sytuacji, które mogłyby doprowadzić do przestojów w produkcji.
W jakich branżach konieczna jest redukcja zapylenia?
Duże ilości pyłu powstają w przemyśle drzewnym, meblarskim i lakierniczym podczas cięcia i obróbki drewna. Redukcja zapylenia konieczna jest także w przemyśle poligraficznym. W drukarniach, gdzie mnóstwo cząsteczek powstaje w trakcie cięcia arkuszy papieru, może dojść do uszkodzenia maszyn oraz pogorszenia jakości wydruku. Unoszące się drobinki obecne są także w przemyśle hutniczym, kopalniach i kamieniołomach, podczas prac związanych z przesypywaniem kruszyw. Nawilżanie powietrza niezwykle przydatne jest również w przemyśle tekstylnym.
Najnowsze komentarze