Stacje zmiękczania i przemysłowe uzdatnianie wody

Ze względu na różne technologie wykorzystywane w procesie produkcji oraz różną jakość wody wodociągowej, firma SYNAPO produkuje także stacje zmiękczania i przemysłowego uzdatniania wody. Przygotowywane są one pod indywidualne potrzeby Klienta.

Systemy nawilżania na sprężone powietrze SYNAPO można rozbudować o stacje zmiękczania wody. Proces ten dokonuje się poprzez wytrącanie związków wapnia i magnezu na żywicy jonowymiennej, co usuwa jej twardość. Przebiegające w takiej formie zmiękczanie jest jednym z elementów uzdatniania wody. Takie działanie przygotowuje ją także do celów grzewczych, chłodniczych, spożywczych oraz innych procesów technologicznych.

Filtracja i uzdatnianie wody

Ponadto systemy SYNAPO można wyposażyć w stacje przemysłowego uzdatniania wody, które szczególnie zalecane są w branży spożywczej, farmaceutycznej i elektronicznej. W procesie demineralizacji wody wykorzystuje się odwróconą osmozę – niegdyś stosowaną do odsalania wody morskiej, a dopiero potem wprowadzoną do przemysłu. Odwrócona osmoza to obecnie najdoskonalszy sposób filtracji. Jest najczęściej stosowaną metodą uzdatniania wody i bardzo skuteczną w eliminowaniu wielu zanieczyszczeń. Proces osmozy polega na przepuszczaniu przez membrany wody przy jednoczesnym zatrzymaniu zanieczyszczeń, które są zbyt duże, aby przejść przez mikroskopijne otwory. Dzięki temu otrzymujemy czyste H20.

Stacje zmiękczania i przemysłowego uzdatniania wody produkowane przez SYNAPO to przede wszystkim:

  • niskie koszty zakupu i eksploatacji,
  • niezawodność,
  • eliminacja zanieczyszczeń i bakterii,
  • poprawa jakości i efektywności produkcji.

Stacje zmiękczania i przemysłowego uzdatniania wody są więc nowoczesną i skuteczną technologią, przynoszącą wiele wymiernych korzyści dla otoczenia. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty. Zapewniamy atrakcyjne ceny!