Systemy niskociśnieniowe chłodzenia mgłą wodną QFOG

W ofercie firmy SYNAPO znajdą Państwo systemy niskociśnieniowe chłodzenia powietrza QFOG, działające na zasadzie wytwarzania mgły wodnej. Proponowane systemy mogą być stosowane zarówno do nawilżania, jak i chłodzenia powietrza.

Jak przebiega chłodzenie mgłą wodną?

System chłodzenia QFOG wyposażony jest w zestaw pięciu specjalnie zaprojektowanych dysz niskociśnieniowych, które rozpylają wodę na mikrocząsteczki o wielkości 25 mikronów. Niemal natychmiastowo po rozpyleniu woda zaczyna parować, absorbując energię (ciepło) z otoczenia. Dzięki procesowi pochłonięcia energii z powietrza, która jest niezbędna do zmiany stanu skupienia, dochodzi do obniżenia temperatury w najbliższym otoczeniu. Schłodzona mgiełka wodna nie zawiera kropel wody, dlatego nie trzeba obawiać się o zmoczenie ubrań. System chłodzenia jest także w pełni bezpieczny dla zdrowia człowieka oraz środowiska.

Gdzie można stosować systemy niskociśnieniowe chłodzenia mgłą wodną?

Systemy niskociśnieniowe chłodzenia mgłą wodną są niezwykle uniwersalne, dzięki czemu znajdują zastosowanie w niemal każdych warunkach. Można je zamontować na balkonie, tarasie czy w przydomowym ogródku, znacznie zwiększając przyjemność z przebywania w domu w gorące dni. Świetnie sprawdzą się także w przypadku ogródków restauracyjnych, barów, knajp i innych punktów gastronomicznych, przyciągając Klientów szukających chwili wytchnienia od wysokich temperatur. Systemy niskociśnieniowe chłodzenia mgiełką wodną SYNAPO mogą być z powodzeniem zastosowane w ogrodnictwie i rolnictwie, w tym w hodowli zwierząt oraz do zamgławiania szklarni, przede wszystkim w przypadku uprawy roślin delikatnych. Nic nie stoi na przeszkodzie, by wykorzystać je także w przemyśle, zwiększając komfort pracy oraz przedłużając żywotność maszyn.

Systemy chłodzenia SYNAPO QFOG to przede wszystkim:

    • niskie koszty zakupu i eksploatacji,

    • łatwość montażu,

    • komfort dla użytkowników.

Systemy QFOG, które oferujemy, występują w wersji STANDARD oraz PREMIUM.

Każdy zestaw zawiera:

    • 10 m węża wodnego,

    • 5 złączek na dysze,

    • 5 dysz niskociśnieniowych,

    • komplet elementów montażowo-mocujących,

    • 1 złączkę do ujęcia wody.

    QFOG STANDARD za 299 zł złączki z tworzywa

    chłodzenie mgłą wodną

    QFOG PREMIUM za 499 zł złączki z mosiądzu niklowanego

    chłodzenie mgłą wodną