Systemy wysokociśnieniowe nawilżania powietrza MHP

 

Oferta firmy SYNAPO obejmuje systemy wysokociśnieniowego nawilżania powietrza MHP. Każdy system wyposażony jest w zestaw filtrujący, którego zadaniem jest oczyszczanie mechanicznie doprowadzonej wody w taki sposób, by nie powodować zbyt szybkiego zużycia dysz, urządzeń oraz instalacji. Dodatkową filtrację, oczyszczanie i zmiękczenie wody można uzyskać dzięki zastosowaniu stacji zmiękczania i przemysłowego uzdatniania wody działającej na zasadzie odwróconej osmozy..

Następnie poprzez zestaw pompujący, składający się m.in. z ekonomicznej, niezawodnej i przeznaczonej do pracy z systemami nawilżania powietrza pompy wysokociśnieniowej wielotłokowej, woda tłoczona jest do instalacji pod wysokim ciśnieniem i rozprowadzana do dysz zamontowanych w każdym z nawilżaczy. Wydostając się z dysz mgłowych do powietrza, uzyskuje już postać aerozolu – stosowanego także w systemach niskociśnieniowych chłodzenia mgłą wodną. Czujniki wilgotności przesyłają zaś pełen odczyt do sterownika w szafie sterowniczej.

Szafa sterująca pracuje w pełni automatycznie, dzięki sterownikowi, który włącza lub wyłącza cały system nawilżania powietrza, w zależności od ustawień poziomu wilgotności zadanych przez użytkownika. Pozwala to użytkownikowi na pełną kontrolę procesem nawilżania i utrzymania stałej wilgotności powietrza.

Produkujemy różne rodzaje nawilżaczy SYNAPO. W zależności od potrzeb, rodzaju i usytuowania maszyn oraz wysokości pomieszczenia, w którym mają być zastosowane, oferujemy Państwu m.in.:

 

  • nawilżacz liniowy Snake,
  • nawilżacz dwudyszowy Prime,
  • nawilżacz czterodyszowy Optimus.

Zastosowanie nawilżaczy wysokociśnieniowych

Nawilżacze wysokociśnieniowe są montowane w wielu miejscach. Najczęściej na tego rodzaju rozwiązania instalowane są w dużych fabrykach i magazynach. Wynika to między innymi z ich wydajności, która w odróżnieniu od tradycyjnych klimatyzatorów pozwala na chłodzenie nawet ogromnych przestrzeni. W jakich konkretnie obiektach mogą zostać one zamontowane? Nawilżacze wysokociśnieniowe zakładamy na przykład w:

  • zakładach przemysłu drzewnego,
  • magazynach,
  • halach przetwórstwa żywności i mleka,
  • zakładach produkujących tytoń.

Warto również zaznaczyć, że omawiane systemy często odpowiadają także za nawilżanie powietrza w drukarniach. W przypadku chęci montażu nawilżaczy wysokociśnieniowych, zachęcamy do skorzystania z oferty przygotowanej przez naszą firmę.

Zalety nawilżaczy wysokociśnieniowych

Nawilżacze wysokociśnieniowe cieszą się ogromną popularnością przede wszystkim ze względu na szereg swoich zalet. Jakie konkretnie korzyści płyną z montażu tego typu systemów? Do największych z nich zaliczamy bez wątpienia możliwość utrzymania stałej wilgotności powietrza. Oprócz tego ogromne znaczenie ma także funkcja redukcji temperatury powietrza, co jest szczególnie istotne w zakładach produkcyjnych, w których często panują wyjątkowo trudne warunki. Istotną zaletą jest również zmniejszenie występowania ładunków elektrostatycznych oraz minimalizacja ilości pyłu w pomieszczeniach. Wielu naszych Klientów decyduje się na instalację nawilżaczy wysokociśnieniowych także ze względu na stosunkowo nieduże koszty związane z realizacją tego typu inwestycji.