Zapewnienie odpowiedniej wilgotności powietrza jest istotne nie tylko w naszych domach, ale także w zakładach pracy, halach produkcyjnych oraz magazynach. Podczas produkcji konieczne jest utrzymywanie określonych parametrów powietrza w danym pomieszczeniu, gdzie wykonywane są konkretne procesy technologiczne. Warto wtedy rozważyć zamontowanie nawilżaczy wysokociśnieniowych, czyli adiabatycznych, których zasady działania wyjaśniamy poniżej.

W jaki sposób pracują nawilżacze wysokociśnieniowe?

Nawilżacze wysokociśnieniowe są elementem w pełni zautomatyzowanego systemu nawilżania powietrza. Dzięki pompie woda jest rozprowadzana po całej instalacji systemu i doprowadzana do nawilżaczy, które wyposażone są w dysze. Dyszami mgła wodna wydostaje się na zewnątrz w postaci aerozolu i dzięki temu w bardzo szybkim tempie nawilża powietrze w pomieszczeniu. Dzięki temu procesowi w halach produkcyjnych i magazynowych przez cały czas utrzymuje się pożądany, stały poziom wilgotności powietrza.

Nowoczesne nawilżacze wysokociśnieniowe wyposażone są w czujniki oraz automatyczne sterowniki, które włączają lub wyłączają instalację w zależności od tego, czy pożądany poziom wilgotności został przez nas ustawiony i czy został on w danym momencie osiągnięty.

Systemy wysokociśnieniowe Synapo

Wysokociśnieniowe systemy nawilżania powietrza firmy Synapo wyposażone są w nowoczesne urządzenia filtrujące, takie jak stacje zmiękczania lub stacje demineralizacji wody, która działają na zasadzie odwróconej osmozy, co zapewnia bardzo wysoki poziom filtracji. Dzięki tej dodatkowej instalacji możemy mieć pewność, że system nawilżania powietrza rozprowadza wodę bez bakterii i innych zanieczyszczeń, a dodatkowo jest ona miękka, dzięki czemu nie ma możliwości osadzania się kamienia na żadnym z elementów instalacji i system będzie działał przez długi czas bez żadnej awarii lub zmniejszenia wydajności.