Stacje zmiękczania i przemysłowe uzdatnianie wody

Ze względu na różne technologie wykorzystywane w procesie produkcji oraz różną jakość wody wodociągowej, firma SYNAPO Systemy Nawilżania Powietrza produkuje także stacje zmiękczania i uzdatniania wody. Przygotowywane są one pod indywidualne potrzeby klienta.

Systemy nawilżania powietrza SYNAPO można rozbudować o stacje zmiękczania wody. Proces zmiękczania wody dokonuje się poprzez wytrącanie związków wapnia i magnezu na żywicy jonowymiennej, co usuwa jej twardość. Zmiękczanie jest jednym z elementów uzdatniania wody oraz przygotowywania jej do celów grzewczych, chłodniczych, spożywczych, czy też innych procesów technologicznych.

Ponadto systemy SYNAPO można wyposażyć w stację przemysłowego uzdatniania wody, które szczególnie polecane są dla branży spożywczej, farmaceutycznej i elektronicznej. W procesie demineralizacji wody wykorzystuje się proces odwróconej osmozy. Odwrócona osmoza została po raz pierwszy zastosowana do odsalania wody morskiej, a następnie wprowadzono ją do przemysłu. Proces ten polega na przepuszczaniu przez membrany czystej wody, a zatrzymaniu zanieczyszczeń, które są zbyt duże, aby przejść przez mikroskopijne otwory w membranie.

Odwrócona osmoza to obecnie najdoskonalszy sposób filtracji. Jest najczęściej stosowaną metodą uzdatniania wody i bardzo skuteczną w eliminowaniu wielu zanieczyszczeń. Dzięki temu procesowi otrzymujemy czyste H20.

Stacje zmiękczania i przemysłowego uzdatniania wody produkowane przez SYNAPO to przede wszystkim:

  • niskie koszty zakupu i eksploatacji,
  • niezawodność systemu,
  • eliminacja zanieczyszczeń i bakterii,
  • poprawa jakości i efektywności produkcji.

 

Stacje zmiękczania i przemysłowego uzdatniania wody są więc nowoczesną i skuteczną technologią, przynoszącą wiele wymiernych korzyści dla Ciebie i Twojego otoczenia. Skorzystaj z naszej oferty – zapewniamy atrakcyjne ceny!