Każda branża przemysłu boryka się z różnymi trudnościami w procesie produkcji. Bardzo często są one związane ze zbyt niską wilgotnością powietrza. Produkcja mebli to zadanie dla profesjonalnych firm stolarskich. Coraz większą popularnością cieszy się wykonywanie mebli na zamówienie, które są nie tylko unikatowe, ale także bardzo funkcjonalne.

Komfortowe warunki pracy w stolarni pozwalają na efektywniejsze działanie i szybszą realizację zleceń. W celu zapewnienia jak najlepszego środowiska pracy, warto zainwestować w nawilżanie powietrza. Szczególnie zwraca się na to uwagę w przemyśle drzewnym i meblowym, gdzie drewno, jako materiał higroskopijny, reaguje na wahania wilgotności powietrza. W przypadku, gdy jest ona niewystarczająca, powoduje m.in.: kurczenie, wypaczanie i deformacje drewna, rozklejanie się mebli oraz łączeń okien czy drzwi, problemy dyfuzji lakieru, a także wzrost zapylenia i kurzu. Dlatego, aby pozbyć się takich problemów, warto zainwestować w system nawilżania powietrza, który utrzymuje stałą wilgotność powietrza w halach i pomieszczeniach produkcyjnych oraz magazynowych.

Bezpieczeństwo w miejscu pracy

Przestrzeganie zasad BHP jest niezbędne do prawidłowego wykonywania powierzonych pracownikom zadań. Jednakże pracodawca może pójść krok dalej i zadbać o poprawę warunków pracy. W branży meblarskiej stolarze narażeni są na prace w zapyleniu i kurzu, dlatego sięgają po maski ochronne i specjalistyczne maszyny z systemami ssącymi. Takie rozwiązana są dobre na krótki czas i nigdy nie zredukują suchości otoczenia. Rozwiązaniem tego problemu jest inwestycja w profesjonalne nawilżacze powietrza, które zmniejszają ilość kurzu i pyłów znajdujących się w powietrzu, utrzymują odpowiednią wilgotność materiałów potrzebnych do produkcji, obniżają straty produkcyjne, zwiększają jakość produktu, a co za tym idzie – zwiększają zysk, zmniejszają niebezpieczeństwo wybuchu pożaru, a także pozytywnie wpływają na komfort pracy i zadowolenie pracowników oraz ich wydajność.

Kompleksowe wsparcie na każdym etapie

Specjaliści w dziedzinie nawilżania powietrza doradzają jaki system wybrać, projektują go do potrzeb klienta i jego specyfiki produkcja, a także zajmują się jego montażem. Wysokiej klasy firma zagwarantuje kompleksowe usługi. Profesjonaliści dobiorą odpowiedni model i rodzaj nawilżaczy, zamontują je w firmie, a także zagwarantują serwis w przyszłości. Tak złożone wsparcie jest bardzo ważne, zwłaszcza dla osób, które nie mają doświadczenia i wiedzy z tej dziedziny. Możliwość szybkiej reakcji serwisantów w razie awarii, również ma duże znaczenie, ponieważ możemy uniknąć przestojów produkcyjnych, a także pogorszenia się warunków pracy i zmniejszenia wydajności pracowników.